Vogel Gods in de Open Kring

nieuws

In de Open Kring hangt vanaf Pinksteren een vogel. Een verstorend kunstwerk, dat Anne Zweers heeft gemaakt, en al vanaf het begin van de veertigdagentijd op heel verschillende manieren in de kerkzaal is neergelegd. Steeds op een andere manier. Steeds verstorend. Vanaf Pinksteren vliegt het als een vogel. Boven de hoofden van de mensen.
De vogel die daar vliegt, is samengesteld uit dat wat het leven is: donkere vlekken, die ooit een weg, een kring, een kruis vormden in de kerk. Dat donkere leven is op de wieken genomen. De kleur van Geest, die herschept en de schepping verbindt met God, verwijst omhoog, legt een lijn van de aarde naar de hemel. Verbindt. Een vogel, die kan vliegen, ver kan vliegen op heel brede vleugels, die aarde en hemel kan omvatten. En vleugels die kunnen dragen. Een vogel, die weet waar te landen, namelijk op de goede aarde. En een vogel, die de goede aarde meeneemt naar omhoog.
De Geest van God, die is als een vogel.Of misschien is de vogel ook wel de grootste onder de vogels, de adelaar. Verwijzend naar God. God, die er voor mensen is – om ons op te vangen als het leven moeilijk is en vooral om ons het vliegen, het leven te leren.

Of zoals in een lied van Huub Oosterhuis geschreven staat:

Die mij droeg op adelaarsvleugels
Die mij hebt geworpen in de ruimte
En, als ik krijsend viel mij ondervangen
Met uw wieken en weer opgegooid.
Totdat ik vliegen kon op eigen kracht

Ds Margo Jonker

Meer nieuws

Foto’s Palmpasen 2025

Hans van Eerbeek maakte een foto-impressie van de Palmpasendienst. 
Klik op de foto’s in de galerie om ze volledig te zien. 

Gezamenlijk gemeenteoverleg op 27 april

Op zondag 27 april organiseren we een gezamenlijk gemeenteoverleg. Na de dienst nodigen we iedereen uit om met elkaar in gesprek te gaan over de samenwerking in de komende periode tussen de Stinskerk en de Open Kring.
Tijdens dit overleg geven we eerst een korte schets van waar we nu staan in deze samenwerking. Vanuit een gezamenlijke kerkenraadsvergadering zijn er namelijk ideeën naar voren gekomen om de samenwerking verder te verdiepen. Maar voordat we vervolgstappen zetten, willen we graag horen wat u als gemeenteleden hiervan vindt en waaraan u kunt/wilt meewerken.

Op weg naar Pasen in de Open Kring

Op weg naar Pasen zijn er in de Open Kring diverse diensten.